Tanie ogrzewanie

Tanie ogrzewanie
Choć kilkanaście lat temu wydawało się że ogrzewanie węglem odejdzie do lamusa, wciąż rośne liczba nowych użytkowników kotłów na paliwa stałe. Węgiel kamienny ma jedną, niepodważalną zaletę – jest tani i łatwo dostępny.

Okazuje się, że ogrzewanie węglem, kojarzone dotąd z sadzą, popiołem i trującymi gazami jest nie tylko tanie, ale i równie ekologiczne jak ogrzewanie gazem, prądem czy olejem opałowym!
Producenci błyskawicznie zareagowali na rosnące zapotrzebowanie – na rynku dostępnych jest obecnie ponad 100 różnego typu urządzeń. Kotły na węgiel mają różną konstrukcję w zależności od tego, jaki sortyment węgla ma być w nich spalany. W nowoczesnych urządzeniach procesy spalania i załadunku opału są całkowicie zautomatyzowane. Palenie węglem nie musi nawet być również brudne – mamy możliwość zakupienia węgla w workach (węgiel trafia bezpośrednio do zasobnika), dzięki którym utrzymanie czystości przy kotle na węgiel, nie stanowi najmniejszego problemu!
Jedynie właściwe paliwo gwarantuje efektywną i ekologiczną pracę kotła, dlatego zawsze przed zakupem węgla potwierdźmy możliwość jego spalania w posiadanym przez nas kotle grzewczym. Niemal równie istotne jak typ i rodzaj kupowanego węgla jest miejsce jego zakupu: właściwie podjęta decyzja – gdzie kupić węgiel, zapewni nam wysokiej jakości, wydajne paliwo.
Niezwykle fascynująca jest historia i pochodzenie węgla kamiennego, nazywanego  „czarnym złotem” – skały, która posiada niezwykle wartościowe dla ludzkości właściwości: spala się, wydzielając ciepło.