Ogrodowe kominki

Ogrodowe kominki
Niepowtarzalną atmosferę kominka możemy wywołać nie tylko w zaciszu własnego domu. Alternatywą dla kominków w domu, rustykalnych, nowoczesnych, kominków z płaszczem wodnym, elektrycznych oraz gazowych, są kominki ogrodowe. Z reguły są one wielofunkcyjne, zawierają w sobie grill, suszarnie owoców, rożen a nawet wędzarnię.

Kominki ogrodowe można ustawić na wolnym powietrzu, na tarasie, w ogrodzie lub na działce. Ich podstawowym zastosowaniem jest przygotowywanie potraw na grillu lub na rożnie.
Kominki ogrodowe wykonane są zazwyczaj z betonu termoodpornego zbrojonego zbrojeniem konstrukcyjnym. Wykonane na bazie kruszywa ceramicznego pokrywane są farba akrylową, która jest odporna na czynniki atmosferyczne. Dzięki takim rozwiązaniom, kominki takie nie niszczą się i mogą służyć przez wiele lat.
Tradycyjne kominki ogrodowe składają się z trzech głównych części, które ustawione są jedna na drugiej i w ten sposób tworzą cały kominek. Tymi częściami są: skład opału, rożen i grill, oraz wyciąg spalin. Waga takiego kominka ogrodowego wynosi około 300 kg, a wysokość około 2 metry. Przed zakupieniem kominka ogrodowego należy starannie wybrać odpowiedni rodzaj spośród kilku zasadniczych dostępnych na rynku. Różnią się one przede wszystkim materiałami, z którego są wykonane, oraz rodzajem paliwa, którymi są opalana.
Kominki ogrodowe mogą być opalane drewnem, a także węglem lub gazem. Miłośnikom niepowtarzalnego klimatu polecamy kominki ogrodowe opalane drewnem, natomiast tym, którzy ponad wszystko cenią wygodę, radzimy zakupić kominek opalany gazem.
Kominki ogrodowe stojące na wolnym powietrzu mogą być używane nie tylko w ciepłe wieczory, ale także w czasie zimy. Ciepło wydobywające się z takiego kominka stwarza niepowtarzalną atmosferę w czasie spotkań w gronie rodziny lub przyjaciół, a także wyzwala romantyczny nastrój do spotkań we dwoje.