Kominki rustykalne

Kominki rustykalne
Rustyka, to okładzina z kamienia obciosanego chropowato. Kamień naturalny to jeden z podstawowych materiałów budulcowych na świecie. Występuje w każdym zakątki świata. Wprawna ręka fachowca potrafi ze zwykłego kamienia zrobić prawdziwe dzieło sztuki.

Kamień wykorzystywany jest także przy obudowach do wkładów kominkowych.
Kominki rustykalne, stanowiące alternatywę dla kominków nowoczesnych, to efektowne i praktyczne rozwiązanie dla każdego, kto lubi niebanalne rozwiązania i jednocześnie preferuje tradycyjne, surowe piękno kamieni.
Obudowa do wkładu kominkowego wykonana z kamienia idealnie komponuje się ze stylowymi, drewnianymi meblami. Kominki rustykalne pasują do tradycyjnych, stylowych i eleganckich wnętrz. Szczególnie gorąco polecane są wszystkim tym, którym nie odpowiada zbytnia prostota i skromność nowoczesnych mebli. Wkład kominkowy obudowany piaskowcem nadają każdemu wnętrzu przyjemnego, szlachetnego wyglądu.
Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest fakt, iż płyty poziome wykonane są z kamienia polerowanego, co ułatwia utrzymanie kominków w czystości. Natomiast pozostałe elementy obudowy wykonane są z piaskowca o fakturze szlifowanej, dłutowanej, groszkowanej.
Obudowy do kominków rustykalnych wykonane są z takich odmian kamieni jak łupki, piaskowiec, otoczaki, marmur, granit i serpentynit. Kominki rustykalne wprowadzają do każdego wnętrza niepowtarzalny nastrój eleganckich salonów i pałaców.
Kominki rustykalne dostępne są w różnych rozmiarach, co umożliwia dostosowanie kominka do wielkości pomieszczenia, w którym ma się on znajdować.
Różne połączenia kamieni, a także naturalne wzory znajdujące się na nich tworzą niepowtarzalne i oryginalne projekty, które zachwycają swoją finezją. Obudowy do kominków wykonane z naturalnego kamienia, to elegancja i naturalne piękno w każdym domu.