Kominki elektryczne

Kominki elektryczne
Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem są kominki elektryczny. Ci miłośnicy kominków, którzy nie mogą sobie pozwolić z jakichś przyczyn na zamontowanie w swoim domu kominka na drewno lub kominka gazowego, mogą pokusić się o sprawienie sobie właśnie takiego urządzenia. Kominki elektryczne wyposażone są we wkłady imitujące efekt płomienia oraz paleniska wypełnione kawałkami drewna lub bryłkami węgla. Oprócz niewątpliwej roli ozdobnej, mogą także pełnić funkcję grzewczą.

Kominki gazowe wyposażone są bowiem w szklane promienniki lub wbudowane termowentylatory o mocy 2 kW, dzięki którym szybko i łagodnie rozprowadzają ciepłe powietrze po pomieszczeniu.
Obraz płomieni w kominku elektrycznym można uruchomić niezależnie od funkcji grzania, dzięki czemu przytulny efekt ognia uzyskuje się także bez potrzeby ogrzewania pomieszczenia. Dzięki takim rozwiązaniom, niepowtarzalną atmosferę tworzoną przy kominku można także poczuć w ciepłe, letnie wieczory.
Kominki elektryczne są bezpieczne i wygodne w użytkowaniu. Nie wymagają podłączenia do komina czy instalacji gazowej, dzięki czemu można je zamontować w każdym pomieszczeniu, w którym znajduje się gniazdko elektryczne.
Kominek elektryczny może służyć także tylko jako element dekoracyjny. Płomienie ognia płonącego w kominku tworzą niepowtarzalną atmosferę, dają uczucie przytulności i komfortu.
W zależności od upodobań i potrzeb klienta, w sprzedaży dostępne są kominki elektryczne odpowiadające każdemu wnętrzu, zarówno nowoczesnemu, jak klasycznemu. W sprzedaży są modele naścienne kominków, do zabudowy, a także wolnostojące. Dostępne są także kominki elektryczne wyposażone w wolnostojące obudowy kominków.
Kominek elektryczny to praktyczne i eleganckie rozwiązanie dla tych miłośników spędzania wieczorów przy kominku, którzy, ze względów technicznych, nie mogą pozwolić sobie na zainstalowanie klasycznego lub gazowego kominka, a także dla tych, którzy, za sprawą blasku płomieni, chcą stworzyć we własnym domu przyjemna, ciepłą atmosferę także w upalne wieczory.