Kominki

Wkłady kominkowe

Wkłady kominkowe
Wkłady kominkowe są jednym z najbardziej ekologicznych źródeł ciepła. Wydostające się z nich spaliny maja mniej zanieczyszczeń niż te, które powstają ze spalania gazu, oleju, czy węgla, a nawet niż spaliny z kominków otwartych. Przy wyborze wkładu kominkowego należy kierować się przede wszystkim tym, jaki główny cel spełnia nasz kominek w domu.

Gazowe kominki

Gazowe kominki
Ciekawą i praktyczną alternatywa dla tradycyjnych kominków są kominki gazowe. Od lat są one używane wielu krajach. Ich niewątpliwą zaletą jest wygoda i czystość użytkowania. Sam kominek gazowy zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, niż tradycyjne palenisko czy wkład kominkowy na drewno.

Nowoczesne kominki

Nowoczesne kominki
Jeśli decydujemy się na instalację kominka w naszym domu, musimy mieć na uwadze charakter i styl wystroju naszego mieszkania. Wybór odpowiedniego wkładu do kominka, to tylko cześć ważnych decyzji jakie należy podjąć przy instalowaniu kominka.

Ogrodowe kominki

Ogrodowe kominki
Niepowtarzalną atmosferę kominka możemy wywołać nie tylko w zaciszu własnego domu. Alternatywą dla kominków w domu, rustykalnych, nowoczesnych, kominków z płaszczem wodnym, elektrycznych oraz gazowych, są kominki ogrodowe. Z reguły są one wielofunkcyjne, zawierają w sobie grill, suszarnie owoców, rożen a nawet wędzarnię.

Kominki rustykalne

Kominki rustykalne
Rustyka, to okładzina z kamienia obciosanego chropowato. Kamień naturalny to jeden z podstawowych materiałów budulcowych na świecie. Występuje w każdym zakątki świata. Wprawna ręka fachowca potrafi ze zwykłego kamienia zrobić prawdziwe dzieło sztuki.

Obudowy do kominków

Obudowy do kominków
Obudowy do kominków powinny być nie tylko eleganckie i szykowne, ale przede wszystkim bezpieczne. Od tego, w jaki sposób są one wykonane zależy bezpieczeństwo eksploatowania zamkniętych kominków. Wkłady kominkowe lub kasetony kominkowe nagrzewają się do bardzo wysokich temperatur sięgających nawet 400°C.