Gdzie kupić węgiel?

Gdzie kupić węgiel?
Choć węgiel nie jest już wiodącym paliwem i posiada silną konkurencję w drewnie, gazie, oleju i prądzie, względy ekonomiczne sprawiają więc, że węgiel kamienny wciąż jest podstawowym źródłem ciepła w naszych domach.

Co więcej, nowoczesne urządzenia przeznaczone do ogrzewania paliwami stałymi uważane są za ekologiczne - emitują znikomą emisję pyłów i szkodliwych gazów.
Wysoka sprawność spalania oraz relatywnie niskie ceny paliw węglowych powodują, że koszt ogrzewania węglowego jest zdecydowanie najniższy na rynku!
Gdzie kupić węgiel? Przed zakupem danego typu węgla należy koniecznie potwierdzić możliwość jego spalania w posiadanym przez nas kotle grzewczym – w przeciwnym wypadku narazimy się na przykre niespodzianki. Pamiętajmy – jedynie właściwe paliwo gwarantuje efektywną i ekologiczną pracę kotła! Dlatego planując zakup węgla, w trosce o jego jakość, należy zawsze kupować paliwa kwalifikowane, sprzedawane w punktach drobnicowej sprzedaży produkujących je kopalń lub w autoryzowanych punktach sprzedaży. Podejmując się zakupu węgla warto dowiedzieć się z jakiego źródła pochodzi a także zagłębić się w fascynujące pochodzenie węgla kamiennego.
Kiedy kupić węgiel? Przezorność popłaca – najlepszym okresem na zakup węgla jest wiosna (najczęściej na przełomie marca i kwietnia), o tej porze roku można też bez problemu dostać lepsze gatunki paliw stałych. Do sierpnia ceny nieco wzrastają, a kolejna podwyżka ma miejsce późną jesienią.